Motyw podróży – 12 propozycji filmowo-serialowych

Nadchodząca zima to doskonała okazja, by odkurzyć filmową biblioteczkę i poczuć się jak w podróży. Istnieje całkiem pokaźna kolekcja pełnometrażowych produkcji, gdzie niezwykłe krajobrazy czy miasta, bądź losy głównych bohaterów są ściśle związane z podróżniczym światem. W niektórych przypadkach dane miejsce stanowi doskonałe tło, dzięki któremu można przyjrzeć się lepiej wymarzonej destynacji czy niezwykłej naturze, jaką oferuje dana kraina.

Poniżej pełna lista zebranych przez nas filmów i seriali, którą chętnie się z Wami podzielimy. Have fun!

Sekretne życie Waltera Mitty

Jeden z klasyków, w którym Ben Stiller jako Walter Mitty przemierza świat w poszukiwaniu… No właśnie – tego dowiecie się w trakcie oglądania, ale piękne krajobrazy, przygody głównego bohatera oraz niezwykłe przesłanie – to tylko niektóre z elementów, których możecie spodziewać się po tym filmie.

Into the Wild

Klasyk wszystkich zapalonych backpackerów – podróż w głąb dzikiej Alaski. Historia chłopaka, który podąża za marzeniem, przeciwstawiając się schematycznemu życiu absolwenta uczelni w USA.

Cast Away

Dlaczego warto zobaczyć tą produkcję? Po pierwsze filmy z Tomem Hanksem zawsze należały do moich ulubionych – mam nadzieję, że Wy także podziwiacie jego aktorski talent. Po drugie człowieczeństwo zostaje tu wystawione na niemałą próbę, a wszystkiemu towarzyszy piękne, rajskie otoczenie.

Lupin

Jeśli oglądaliście “Nietykalnych” i pokochaliście głównego bohatera – koniecznie zajrzyjcie na Netflixa, by obejrzeć serial “Lupin”, gdzie główną rolę gra Omar Sy. Piękny Paryż, nagrywki w Luwrze i świetne aktorstwo wyróżniają tę 2-sezonową jak dotąd serię.

Niebiańska Plaża

Obok młodego Leo Di Caprio główną rolę w filmie odgrywa słynna tajska Maya Bay, która jeszcze do niedawna pozostawała niedostępna dla turystów (zamknięto ją okresowo ze względu na przeludnienie). Jeśli tęskni Wam się do rajskich widoków, a przy okazji lubicie głównego bohatera, rozważcie tę opcję w repertuarze.

The Bucket List

Wzruszający film, który ukazuje trudy życia w chorobie, ale i determinację w realizacji być może ostatnich już marzeń – doskonała obsada (Morgan Freeman wraz z Jack’iem Nicholson’em robią robotę!), świetny humor oraz bogate przesłanie.

Droga życia

Szlak Świętego Jakuba to jedna z najpopularniejszych tras pieszych pielgrzymek, którą przechodzą ludzie z całego świata. O tym właśnie mówi film “Droga życia” – główny bohater postanawia przejść niełatwą trasę stając twarzą w twarz z życiową tragedią.

Unortodox

Serial Netflixa większy nacisk niż na aspekt podróżniczy kładzie wprawdzie na kulturę, ale jest ona nieodzowną częścią każdej wyprawy zagranicznej, a w tym przypadku ortodoksyjne środowiska żydowskie i hipsterska stolica Europy (Berlin) kontrastują ze sobą w ciekawy sposób. Zdecydowanie warto zobaczyć!

O północy w Paryżu

Z kategorii lekkich i przyjemnych – i ponownie z Paryżem w roli głównej. Film w reżyserii Woody’ego Allen’a przedstawia stolicę miłości w bardzo romantycznej odsłonie. Dodatkowy atut stanowi obsada oraz ponadczasowy wymiar produkcji.

Między Słowami

Japonia pokazana z perspektywy kamery oraz dwójki amerykanów, którzy przypadkiem spotykają się w hotelowym barze, by w swoim osamotnieniu zawiązać wyjątkową relację.

Władca Pierścieni

Klasyka fantastyki – a na dodatek przepiękne krajobrazy niezwykłej Nowej Zelandii, które przyprawiają widza o gęsią skórkę. Wątpię, by ktoś nie znał tej produkcji, na pewno jednak warto od czasu do czasu przypomnieć sobie, jak nierealnie pięknymi miejscami obdarowała nas Ziemia.

Everest

Długometrażowa produkcja nawiązuje fabułą do komercyjnych wypraw na najwyższy wierzchołek świata. Doskonałym tłem do niełatwych wydarzeń są zjawiskowe Himalaje, które nawet na ekranie robią piorunujące wrażenie.

Paulina

Dotychczasowe podróże: USA, Islandia, Tajlandia, Oman, Anglia, Szkocja, Dania, Włochy, Portugalia, Kuba, Francja, Austria, Albania, Maroko, Tanzania, Niemcy, Norwegia, Turcja, Bułgaria, Cypr, Malta, Czechy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Hiszpania, Słowacja, Grecja, Polska | Sprzęt foto: iPhone 14 PRO, Nikon D5500 | Dron: DJI Spark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top