Andaluzja praktycznie – bilety, wynajem samochodu, ceny

Często spotykamy się z pytaniami, w jaki sposób jesteśmy w stanie zorganizować tyle wyjazdów w trakcie roku dysponując “tylko” 26-cioma dniami urlopowymi. Odpowiedź jest prosta – wykorzystujemy kalendarze maksymalnie, poszukując możliwości wypadu w okolicach dni świątecznych bądź weekendów, bo to nie wymaga wykorzystywania urlopu.

Jednym z przykładów takiego wyjazdu okazał się wypad do hiszpańskiej Andaluzji. Wylot z Wrocławia do Malagi był w piątek, powrót w poniedziałek wczesnym rankiem, a więc tego dnia normalnie można było pójść jeszcze do pracy.

Jak dolecieć do Malagi?

Ze stolicy Dolnego Śląska do Malagi lata Ryanair. Z około dwutygodniowym wyprzedzeniem bilety można było kupić za 314 zł. W cenie był mały bagaż podręczny (plecak).

Obecnie (stan na kwiecień 2022) wrocławskie połączenie zostało zmodyfikowane, a samoloty Ryanaira do i z Malagi latają wyłącznie w piątki. Jednak jeśli jesteście zainteresowani urlopem w Andaluzji to warto rozważyć wylot z innego lotniska. W przypadku irlandzkiego przewoźnika loty do Malagi odbywają się jeszcze z Krakowa (w środy i soboty) oraz z podwarszawskiego Modlina (wtorki, soboty). Alternatywnie, Wizzair oferuje połączenia do Malagi z Katowic oraz Warszawy (Lotnisko Chopina). W pierwszym przypadku do wyboru jest środa oraz niedziela, w drugim na ten moment w grę wchodzą wtorki, czwartki i soboty, od czerwca zaś loty realizowane będą poza czwartkami.

Andaluzja jest sporym regionem, w związku z czym zwiedzać można ją również lecąc do Sewilli, Granady, Kordoby czy Almerii.

Malaga – wynajem samochodu i cena paliwa

Po krótkim researchu różnych opcji stanęło na wypożyczalni Record Go, która oferowała w cenie wynajmu także ubezpieczenie. Dużą korzyścią był też brak depozytu oraz konieczności posiadania karty kredytowej, co eliminowało innych usługodawców.

Travellikeagirl.pl na instragramie

Przy trzyosobowej ekipie oraz podręcznych bagażach wybrałyśmy auto klasy standard (a więc nieco większe od najmniejszych w ofercie). Finalnie otrzymałyśmy nowy model Opla Corsy. Koszt wynajmu samochodu na lotnisku w Maladze oraz zwrotu w dniu wylotu wyniósł 473,22 zł. Co ważne mogłyśmy zwrócić auto w dowolnym momencie (odbywało się to przez wrzucenie kluczyków do wskazanej skrzynki na parkingu na lotnisku), co w naszym przypadku i  wylocie o wczesnych godzinach porannych, było bardzo wygodne.
Poza opłatą za wynajem wypożyczalnia pobrała także depozyt na paliwo (w kwocie 333,76 zł). Mogłyśmy zatem nie dotankowywać auta zanim zostało ono zwrócone. Jednak bardziej opłacało się oddać samochód z pełnym bakiem i tym samym otrzymać zwrot wspomnianej kaucji.

Ponad 700 km trasy pokonanej w trakcie tego krótkiego pobytu (tutaj poprzedni wpis: LINK) wiązało się z koniecznością uzupełnienia baku za 290 zł.

Andaluzja – nocleg

Przy okazji pobytu w Maladze skorzystałyśmy z gościnności rodziny jednej z koleżanek, co ograniczyło koszty całego wypadu – jedynie jedną noc spędziłyśmy w dwugwiazdkowym hotelu Blanco y Verde na zachodnim wybrzeżu Andaluzji w miejscowości Conil de la Frontera. Za nocleg w trzyosobowym pokoju zapłaciłyśmy łącznie 532,50 zł.
Rezerwacji dokonywałyśmy w tym samym dniu przez portal Booking, a opcja ta była jedną z najtańszych. Konieczne było też wykupienie miejsca parkingowego, co kosztowało 46 zł.

Andaluzja – ceny

Ceny w hiszpańskich kurortach do najniższych nie należą, szczególnie jeśli chodzi o jedzenie. Średnio za danie obiadowe należy liczyć 10/20 Euro. Napoje to koszt oscylujący wokół kilku euro.
Kilka przykładowych cen poniżej:

  • paella w centrum Malagi podawana na większej patelni dla dwóch osób, jednak porcje stosunkowo niewielkie – 13 Euro 
  • świeża sałatka z serem kozim – 16 Euro
  • coca-cola ~ 3 Euro
  • americano ~ 2 Euro
  • cappucino ~ 3,50 Euro
  • piwo ~ 1, 2 Euro (cena w sklepie); 2, 3 Euro (cena w restauracji)
  • woda mineralna 1,5 kupiona w sklepie ~ 1 Euro

Przeczytaj także: 700 km przez Andaluzję w weekend – główne atrakcje + mapa

Paulina

Dotychczasowe podróże: USA, Islandia, Tajlandia, Wielka Brytania, Włochy, Portugalia, Kuba, Francja, Austria, Niemcy, Norwegia, Turcja, Bułgaria, Cypr, Malta, Czechy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Hiszpania, Słowacja, Polska | Sprzęt foto: iPhone XS, Nikon D5500 | Dron: DJI Spark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top