Świąteczny Wrocław i okolice – lista wydarzeń

Grudzień nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim szereg przedświątecznych wydarzeń, jakie odbywać się będą w stolicy Dolnego Śląska. Postanowiłyśmy zebrać je dla Was w jedną listę.

❄ Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim Rynku

Tradycyjnie już centrum przejmowane jest przez drewniane konstrukcje, które rozświetlają cały rynek. Potężne wiatraki, Bajowy Lasek czy budki z przysmakami oraz polskim rękodziełem wypełniają po brzegi serce Wrocławia.
Możecie skosztować tu grzańca w kolorowych kubkach o kształcie bucika, górskie serki, pajdy i kiełbasy czy coś na słodko – np. kurtosz kołacza. Ponadto jeśli lubicie pamiątki i regionalne wyroby – tutaj znajdziecie ich mnóstwo. Najmłodszym z pewnością do gustu przypadną gry i karuzele.
TIP: warto mieć przy sobie gotówkę.

❄ Nocny Targ Tęczowa

Miejsce znane z klimatycznych letnich imprez w plenerze w okresie zimowym ewoluuje w… Nocny Jarmark. A tam grzańce, choinki na sprzedaż, filmowe projekcje czy… imprezki w namiocie. Niby pod gołym niebem, ale atmosfera gorąca 🤭
Aby być na bieżąco z rozkładem jazdy, zaglądajcie do wydarzeń na fanpage’u.

❄ Jarmark Bożonarodzeniowy w Petit Fours

Na Śródmieściu za świąteczny klimat odpowiada Petit Fours. Do knajpki przy ul. Sienkiewicza możecie wybrać się, aby wrzucić coś na ząb lub napić się czegoś rozgrzewającego. Już w ubiegłym roku, w niełatwych warunkach pandemicznych, Petit oferowało pyszne grzańce i inne dobroci w swoim ogródku przed lokalem. Warto zajrzeć tam i tym razem. Wpadajcie, jeśli tylko będzie Wam po drodze – więcej info tutaj.

❄ Światłogród – Ogród Botaniczny

Jak już wylądujecie na Jarmarku w Petit Fours warto rozważyć wizytę w Ogrodzie Botanicznym, by podziwiać iluminacje. Od grudnia do połowy lutego w każdy weekend (piątek-niedziela) między godziną 17:00 a 21:00 możecie odpłatnie zobaczyć pokazy świetlne. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się sporą popularnością.

❄ Zamek Topacz – Lumina Park

Dużym przedsięwzięciem jest także Lumina Park w podwrocławskiej Ślęży, gdzie możecie podziwiać konstelacje świetlne na terenach należących do Topacza. Organizator przewidział 90 minut spaceru wśród niezwykłych iluminacji, które przenoszą wprost do magicznego świata. Dodatkowo na terenie Muzeum Motoryzacji odbywa się wystawa pojazdów Św.Mikołaja. Bilety dostępne online na oficjalnej stronie internetowej.

❄ Bonus

  • Z mniejszych wydarzeń okołoświątecznych możecie liczyć także tradycyjnie na Zajezdnię Dąbie, która przygotowała szereg wydarzeń tematycznych. Link do informacji.
  • Ponadto przy Placu Nowy Targ organizowany jest kolejny już z kolei festiwal foodtracków, tym razem w świątecznej odsłonie. Link do eventu.
  • Jeśli jesteście zmotoryzowani to w podwrocławskim Małuszynie na plantacji choinek odbywać się będą nie lada atrakcje. Poza możliwością wyboru swojego wymarzonego drzewka możecie skorzystać z weekendowego EkoJarmarku, a tam m.in. lokalne rękodzieło, gastronomiczne punkty, możliwość usmażenia kiełbaski w ognisku oraz niecodzienne towarzystwo – dwie alpaki. Strona wydarzenia.
Sklep z plakatami

Paulina

Dotychczasowe podróże: USA, Islandia, Tajlandia, Oman, Anglia, Szkocja, Włochy, Portugalia, Kuba, Francja, Austria, Albania, Maroko, Niemcy, Norwegia, Turcja, Bułgaria, Cypr, Malta, Czechy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Hiszpania, Słowacja, Polska | Sprzęt foto: iPhone 14 PRO, Nikon D5500 | Dron: DJI Spark

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top