Gdzie rezerwować noclegi? Spis portali z bazą obiektów noclegowych

Wiele zagranicznych podróży opiera się o zorganizowane wyjazdy z wykwalifikowanymi biurami, gdzie kosztem elastyczności, nie musimy obawiać się o samolot, autokar, noclegi czy wyżywienie. Nam takie wyjazdy także się zdarzały, jednak od dawna unikamy tego sposobu eksplorowania naszej pięknej planety. Generalnie ten trend ostatnio też coraz bardziej się zmienia, a świat staje się “dostępny” ze względu na liczne ułatwienia związane z organizacją wyjazdów samodzielnie. 

Dziś konkretnie chcemy się skupić na portalach oferujących miejsca noclegowe. Po pierwsze właśnie ze względu na tę wolność i swobodę, jaką tym samym zyskujemy, a po drugie dlatego, że często na własną rękę oznacza… taniej 🙂

Miałam okazję się przekonać, że nawet zatwardziali, wieloletni pasjonaci podróżowania “nie-z-biurem-podróży”, wciąż nie znają niektórych z tych platform. Dlatego zapraszamy do poniższej listy, która być może odkryje nowe możliwości znajdowania atrakcyjnych noclegów.

Booking.com

Na początek zacznijmy od platformy, którą na pewno kojarzy wielu z nas. Booking znany jest z ofert miejsc noclegowych z całego świata. Znajdziemy tu zarówno opcje lokalne jak i zagraniczne, tanie pensjonaty, luksusowe hotele czy miejsca na wyłączność, jak np. domki i apartamenty.

Na Bookingu musimy się tradycyjnie zarejestrować oraz podpiąć kartę (dowolną – nie ma wymogu korzystania z kart kredytowych).
Na promocyjne ceny możemy liczyć, gdy korzystamy z mobilnej wersji strony. Rezerwacja w trybie last minute to również droga, by dany nocleg ustrzelić w korzystniejszej finansowo opcji.

W ramach Bookingu działa także program lojalnościowy Genius, dzięki któremu użytkownicy mają korzystniejsze ceny, mogą liczyć na bezpłatne śniadanie czy podwyższony standard bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat. Te udogodnienia są możliwe wtedy, gdy jesteś stałym klientem portalu. Więcej informacji: https://www.booking.com/genius.pl.html

Booking.com

Airbnb.com

Serwis o skomplikowanej nazwie początkowo zrzeszał osoby prywatne, dysponujące kwaterami do wynajęcia. Natomiast od jakiegoś czasu można się tam także natknąć na markowe hotele czy apartamenty.

Tym, co na pewno wyróżnia Airbnb, jest możliwość bliskiego poznania kultury danego miejsca – o ile szukamy noclegu za granicą 😉 Wśród ofert można znaleźć takie, które oferują pokój w domu, w którym żyją jego mieszkańcy. Dzięki temu mamy okazję nawiązać kontakt z “lokalsami” lub spędzić urlop w kwaterze urządzonej w tradycyjny sposób.

Dla nowego użytkownika jest przewidziana zniżka (do 250 zł!) – o ile zarejestrujesz się ze specjalnego linka polecającego (a otrzymać go możesz od aktywnego już usera). Airbnb często oferuje zniżki. Całkowity koszt noclegu obejmuje opłatę dla właściciela, opłatę serwisową i za sprzątanie. Zdarza się jednak, że dwie ostatnie są obniżone lub całkowicie anulowane, co wynika z aktualnej promocji Airbnb.

Link do założenia konta, dzięki któremu zgarniecie zniżkę: Airbnb.com

Agoda.pl

Kolejnym serwisem, na którym znajdziecie oferty zakwaterowania w różnych obiektach w Polsce i na całym świecie, jest Agoda. W ramach portalu możemy jednak nie tylko wyszukiwać hotele czy apartamenty, lecz do dyspozycji mamy również wyszukiwarkę lotów, samochodów do wypożyczenia czy transferów taxi.

Mnie jednak spodobała się inna opcja, którą udostępnia Agoda. Mianowicie na stronie można znaleźć gotowe zestawienia obiektów noclegowych w zależności od ich rodzajów – np. apartamenty, bungalow, prywatne wille itp. Tak zagregowane oferty ułatwiają przeglądanie dostępnych miejsc noclegowych według naszych określonych kryteriów.

Dodatkowym atutem dokonywania rezerwacji przez ten serwis jest AgodaEasyCancel – obiekty oznaczone tą etykietą podchodzą elastycznie do bieżącej sytuacji związanej z pandemią i umożliwiają anulowanie pobytu.

W swoich dotychczasowych doświadczeniach związanych z podróżowaniem bliższy kontakt z Agodą miałam jedynie w przypadku wypraw do dalekich destynacji jak USA, gdzie faktycznie baza ofert jest zdecydowanie szersza i bardziej atrakcyjna.

Slowhop.pl

Wybierając się w bardzo ostatnio popularny rodzaj podróży – w stylu slow – mamy do polecenia prawdziwą perełkę! Jeśli sam region odwiedzin nie jest tak istotny jak miejsce, w którym będziemy nocować oraz spędzać jednocześnie dużą ilość czasu, polecamy zajrzeć do serwisu slowhop.pl. Klimatyczne miejsca z całej Polski i nie tylko – zebrane w jednym miejscu!

Znajdziemy tu wszystko i wszędzie – począwszy od namiotów, przez wolnostojące domki, a na pokojach w klimatycznych agroturystykach kończąc. W naszej dotychczasowej przygodzie podróżniczej miałyśmy już kilkukrotnie okazję korzystać ze slowhop.pl i zawsze kończyło się to pełnym zadowoleniem z dokonanego wyboru.

Mogę zdradzić, że często w chwilach, gdy już “wiercę się w miejscu” lub dosadnie mówiąc nudzę, zaglądam właśnie na Slowhop, poszukując kolejnego klimatycznego miejsca, gdzie chciałabym zabrać mój gang, by spędzić niezapomniane chwile i odpocząć od miejskiej dżungli i życia w ciągłym biegu 😉

Farmbnb.pl

Cytując sam portal – relax in the countryside! Farmbnb oferuje obiekty położone poza miastem. W zależności od tego, co lubimy robić w wolnym czasie lub w jaki region chcemy się udać, mamy do dyspozycji wszelkiego rodzaju agroturystyki, osady, rancza, domki czy też folwarki.

Na ten moment w ramach Farmbnb zagregowane są oferty głównie z Polski, ale znajdziemy także miejsca ulokowane w niektórych krajach Europy czy w Azji. Wygodna wyszukiwarka umożliwia szybkie dotarcie do obiektów położonych w interesującym nas regionie danego kraju. Potem pozostaje już tylko dokonanie rezerwacji i voilà – agroturystyka wita!

Travelist.pl

Dla osób nastawionych na większy luksus, polecamy obserwację ofert, które pojawiają się w ramach serwisu Travelist.pl. Możecie znaleźć tutaj naprawdę korzystne promocje na obiekty o wyższych standardach, oferujące wiele udogodnień.

Bardzo wygodna wyszukiwarka pozwala w łatwy sposób odnaleźć hotele w promocyjnych cenach, spełniające wszystkie nasze kryteria i oczekiwania względem pobytu. Kompleksowe informacje o danej ofercie pozwolą podjąć właściwą decyzję. Proces finalizacji rezerwacji także odbywa się w samym serwisie – transakcji dokonujemy bezpośrednio na stronie, po wybraniu dogodnego terminu oraz innych warunków.

Trivago.com

Portal Trivago nieco odbiega od wspomnianych powyżej portali, bowiem umożliwia nam porównywanie cen miejsc noclegowych. Korzystając z tego narzędzia możemy przeglądać oferty pochodzące z ponad 300 stron internetowych. Dzięki temu w łatwy sposób znajdziemy najkorzystniejszą dla nas cenę i dokonamy rezerwacji już bezpośrednio w serwisie, który ów stawkę aktualnie oferuje.

Google

Wujek Google zawsze pomocny – także w przypadku poszukiwania miejsc noclegowych! W ramach Google Maps mamy bowiem możliwość przeglądania kwater i hoteli, wykorzystując do tego obiekty zaznaczone na mapie interesującego nas obszaru.

Mechanizm map agreguje wizytówki danego miejsca, pokazując szczegółowe informacje o obiekcie – lokalizację, cenę, zdjęcia, dane kontaktowe. Jednym słowem Google’owe narzędzie sprawdzi się jako źródło inspiracji, jeśli nie wiemy czego dokładnie szukamy.

TIP

Jak nietrudno się domyśleć może się zdarzyć, iż ceny pomiędzy wspomnianymi portalami noclegowymi będą się różnić. Dlatego po wyborze konkretnego obiektu warto sprawdzić, jak plasuje się cena za taki sam pobyt w tym samym hotelu czy apartamencie, ale umieszczonym w ramach konkurencyjnego serwisu. Tym, co też sama często praktykuję, jest sprawdzenie bezpośrednio na stronie internetowej obiektu, czy nie warto dokonać rezerwacji pomijając zewnętrzne portale, które pobierają dodatkową prowizję.

***

Pomysł na podróż po Polsce: Toruń co zwiedzić w jeden dzień | nietypowe atrakcje Wrocław

Pomysł na podroż po Europie: Drezno atrakcje | Santorini mapa

Pomysł na podróż gdzieś dalej: Tajlandia na własną rękę | Co zobaczyć w Nowym Jorku

Paulina

Dotychczasowe podróże: USA, Islandia, Tajlandia, Oman, Anglia, Szkocja, Dania, Włochy, Portugalia, Kuba, Francja, Austria, Albania, Maroko, Tanzania, Niemcy, Norwegia, Turcja, Bułgaria, Cypr, Malta, Czechy, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina, Hiszpania, Słowacja, Grecja, Polska | Sprzęt foto: iPhone 14 PRO, Nikon D5500 | Dron: DJI Spark

One thought on “Gdzie rezerwować noclegi? Spis portali z bazą obiektów noclegowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top