Urlop 2023: kalendarz dni wolnych i świąt. Jak wykorzystać ich potencjał i zaplanować wakacje

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was kalendarz dni wolnych i świąt na nadchodzące 12 miesięcy. Liczymy, że dzięki niemu łatwiej będzie Wam zaplanować urlop. Gotowi?

Styczeń 2023

Niestety w tym roku 1 stycznia wypada w niedzielę. O pierwszym przedłużonym weekendzie będzie więc można pomyśleć dopiero z okazji święta Trzech Króli, które wypada w piątek – 6 stycznia. Dzięki takiemu układowi, zamiast standardowego weekendu, zyskujemy trzydzionek.

Kwiecień 2023

Święta wielkanocne przypadają na 9-10 kwietnia. W tym wypadku zaskoczenia nie ma – wolny Poniedziałek Wielkanocny to kolejna okazja do przedłużonego weekendu.

Maj 2023

1 maja to poniedziałek – a tym samym i okazja do cieszenia się kolejnymi trzema dniami wolnymi pod rząd. Święto Konstytucji 3 Maja wypada z kolei w środę. Jeśli więc zależy nam na poważniejszym wypoczynku – polecam wypisać urlop na wtorek, czwartek i piątek i leniuchować aż przez dziewięć dni z rzędu!

Czerwiec 2023

Jak co roku Boże Ciało wypada w czwartek. Tym razem będzie to 8 czerwca. Z dodatkowym dniem wolnym w piątek można pomyśleć nawet o jakimś wypadzie za granicę. 

Sierpień 2023

15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny tym razem będziemy świętować we wtorek, zatem wypisując wniosek urlopowy na poniedziałek, zyskamy aż 4 dni bez pracy pod rząd. 

Listopad 2023

W 2023 roku Wszystkich Świętych będziemy obchodzić w środę. Z kolei 11 listopada wypada w sobotę, zatem osobom na umowie o pracę będzie należał się dodatkowy dzień wolny za święto.

Grudzień 2023

Lepszego układu świąt Bożego Narodzenia wymarzyć sobie nie mogliśmy. Tym razem Wigilia wypada w niedzielę, pierwszy dzień świąt w poniedziałek, a drugi we wtorek. Efekt – po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się czterodniowym, przedłużonym weekendem. Stary rok będziemy z kolei żegnać w niedziele. Co w połączeniu z wolnym poniedziałkiem znowu daje nam trzy dni wolnego. 

Ewa

Dotychczasowe podróże: Albania, Austria, Azerbejdżan, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Oman, Portugalia, Słowenia, Stany Zjednoczone, Węgry, Włochy | Sprzęt foto: iPhone 11 Pro, Nikon D5200 + Nikkor 50 mm 1:1,8G, Olympus OM-D E-M10 III + Olympus Digital 45 mm 1:1,8 | Dron: DJI Mavic Mini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top