Urlop 2022: kalendarz dni wolnych i świąt. Jak wykorzystać ich potencjał i zaplanować wakacje

Choć każda z nas, poza prowadzeniem bloga, ma jeszcze swój “pełnowymiarowy” etat, tylko w 2021 wspólnie udało nam się dwa razy zawitać do bram Bieszczad, sprawdzić co słychać nad Bałtykiem, odwiedzić lubuską perełkę, czyli Łuk Mużakowa, wybrać się do Albanii, Paryża i na niemal dwutygodniowy roadtrip z metą w słonecznej Italii. Poza tym Paulina miała okazję zobaczyć jeszcze Andaluzję, a ja doświadczyć piekielnych upałów na Krecie i sprawdzić jak wygląda Malta poza sezonem. Czy to spory wyczyn? Biorąc pod uwagę, że każdej z nas zostało jeszcze parę dni wolnego myślę, że jak najbardziej. 

Aby równie efektywnie zaplanować urlop w 2022 roku, zebrałyśmy dla Was zestawienie dodatkowych dni wolnych i świąt, jakie czekają nas w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Co ciekawe w tym czasie będzie mamy okazję załapać się na 8 długich weekendów 🙂

Styczeń 2022

1 stycznia wypada w sobotę, a to oznacza, że za ten dzień przysługiwać nam będzie dodatkowy dzień wolny. Najoptymalniej wykorzystać go 7 stycznia. Dlaczego? 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli wypada w czwartek. Biorąc wolne w piątek zyskujemy pierwszy długi weekend w 2022.

Kwiecień 2022

W 2022 roku święta wielkanocne wypadają 17 i 18 kwietnia. Trzy dni wolnego, do doskonała okazja, aby wyskoczyć gdzieś niedaleko. 

Maj 2022

Ponieważ w tym roku pierwszy dzień majówki przypada w niedzielę, warto pomyśleć o wypisaniu urlopu na poniedziałek i cieszyć się czterema dniami wolnymi. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na urlop w środę, czwartek i piątek, uzyskamy 9 dni wolnych. A to już całkiem dobra okazja, aby pomyśleć o zagranicznej wycieczce. 

Czerwiec 2022

Czerwiec to kolejna okazja by z dwóch dni wolnych uczynić długi weekend. Wszystko za sprawą Bożego Ciała, które 2022 przypada na czwartek 16 czerwca. Wypisując wniosek urlopowy na piątek zyskujemy cztery dni bez pracy, a biorąc pod uwagę fakt, że w naszym kraju temperatury w tym okresie robią się już coraz przyjemniejsze, można pomyśleć wtedy o wypadzie nad Bałtyk. 

Sierpień 2022

I kolejny długi weekend. Tym bez konieczności dobierania dni wolnych. Za sprawą 15 sierpnia, czyli święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, który w 2022 wypada w poniedziałek – zyskujemy więc trzy, a nie dwa dni wolnego pod rząd.

Listopad 2022

Z racji tego, że 1 listopada 2022 wypada we wtorek, znów mamy szansę na czterodniowy weekend. Wystarczy że na 31 października wypiszemy urlop. Z kolei 11 listopada wypada w piątek, a to oznacza, że każdy z nas, bez konieczności naruszania swojej puli dni wolnych zyska długi weekend. 

Grudzień 2022

W 2022 dni świąteczne nie układają się zbyt szczęśliwie, do pierwszy dzień świąt wypada w niedzielę. W takiej konfiguracji, oznacza to tyle, że każdy z nas będzie miał wolną Wigilię (sobota), ale z dodatkowych dni wolnych zyskamy tym razem jedynie poniedziałek, za sprawą wypadającego wówczas drugiego dnia świąt. 

Sklep z plakatami

Ewa

Dotychczasowe podróże: Albania, Austria, Azerbejdżan, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Litwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Oman, Portugalia, Słowenia, Stany Zjednoczone, Węgry, Włochy | Sprzęt foto: iPhone 11 Pro, Nikon D5200 + Nikkor 50 mm 1:1,8G, Olympus OM-D E-M10 III + Olympus Digital 45 mm 1:1,8 | Dron: DJI Mavic Mini

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top